Archiwum Newsów"Przejście techniczne" - pokaz filmowy
od 19.00
13 września 2011
PRODUKCJA Grupa Supermarket i Piksel /2011/
reżyseria i wykonanie: Jakub Kamieński
zdjęcia, postprodukcja: Krzysztof Gromek
produkcja i współpraca koncepcyjna: Łukasz Czapski,Szymon Celej, Jarek Sadkowski, Grzegorz Szyma
premiera: 21 stycznia 2010 w CSW Zamku Ujazdowskim

WAŻNA UWAGA! ze względu na specyfikę projekcji osoby spóżnione nie będą wpuszczane! prosimy o punktualne przybycie:
start projekcji 19.30
-------------------------------------------------------Werni Marty Nieznayu
19.00
1 września 2011

Obrazki, obrazeczki, notesy, kalendarze i karteczki. Najczęściej tusz i akwarele, ale zdarzają się też długopisy i inne duperele.

Oprócz oglądania będzie też coś do słuchania - doświadczenia antymuzyczne zaserwowane przez Sexy Armpit (debil-core, girly vocal noise).

Oprócz tego do kupienia kartki pocztowe i ziny (pisma trzeciego obiegu) autorstwa wyżej wymienionej. Twory absolutnie unikatowe.

nieznayu - strona autorska


-------------------------------------------------------HELMUT BY JUNE
5.07.2011 (wtorek)
zapraszamy od godz. 19:00
start godz. 20:00
wstęp: 5 zł.

Film został zrealizowany amatorską kamerą przez żonę fotografa June Newton, która z humorem, a jednocześnie z podziwem ukazuje życie i pracę swojego męża. Film jest okazją do podglądania Helmuta Newtona pracującego podczas sesji z Yves Saint Laurentem, Karen Mudler, Claudią Schiffer, Carlą Bruni, Cindy Crawford i innymi.

Helmut w oczach June
Reżyseria: June Newton
Francja, 1994, 54 min.
-------------------------------------------------------PLY W PIKSLU!
21.06.2011 (wtorek)
zapraszamy od godz. 19:00
początek koncertu godz. 20:00

PLY solo, czyli Peter Łyczkowski po raz pierwszy gra w Pikslu.
Odprężcie się, zwolnijcie tempo, będą północne, rozległe klimaty, sporo ciszy, a za chwilę noise, trochę zgrabnych melodyjek na tle obsesyjnych repetycji i neurotyczne relacje człowieka z elektroniką. Kapsuła Piksla zalegnie w niemal kompletnej ciemności i pogna w przestrzeń, nie omijając Księżyca, rzecz jasna.

Można podsłuchać na FLYbyPLY w podstronie ARTYŚCI
FLYbyPLY

PLY zaprasza również do swojego radio-labelu na FB:
radio label

i w necie:
ply radio


-------------------------------------------------------
*186 stopni [obóz: reintegracja]* Spektakl audiowizualny
*Jędrzejewska | Szczepański | Uszyński*

PIKSEL, ul.Noakowskiego 12 m.43, Warszawa
7.06.2011 (wtorek), godz. 19.00
wstęp: 7 PLN

Zapraszamy na niezwykły spektakl audiowizualny *186 stopni [obóz: reintegracja]*! Spektakl powstał w 2010 roku na Zamówienie Domu Spotkań z Historią i towarzyszył wystawie i promocji tomu "Ocaleni z Mauthausen" zbierającego wspomnienia osób, które przetrwały system hitlerowskich obozów koncentracyjnych położonych na terenie dzisiejszej Austrii.

scenariusz i reżyseria: Paulina Jędrzejewska (na podstawie książki "Ocaleni z Mauthausen" w opracowaniu Katarzyny Madoń-Mitzner)
video: Łukasz Szczepański
muzyka: Paweł Uszyński

Spektakl audiowizualny *186 stopni [obóz: reintegracja]* stanowił część wystawy "Ocaleni z Mauthausen" organizowanej przez warszawski Dom Spotkań z Historią w maju 2010 roku. Wystawa towarzyszyła promocji tomu *Ocaleni z Mauthausen* prezentującego świadectwa osób więzionych podczas II wojny światowej w hitlerowskich obozach koncentracyjnych systemu Mauthausen-Gusen.

Świadectwa zostały zebrane i wydane w ramach międzynarodowego projektu *The Mauthausen Survivors Documentation Project* finansowanego przez rząd austriacki.

*186 stopni [obóz: reintegracja]* jest próbą reintegracji indywidualnych doświadczeń obozowych ze współczesnymi sztukami wizualnymi i muzyką elektroniczną. Słowo "reintegracja" można rozumieć także jako ciągłą i konieczną reintegrację osobowości tych, którzy ocaleli. Tytułowe 186 stopni "schodów śmierci" kamieniołomu w Mauthausen, które codziennie musieli pokonywać więźniowie, można traktować jako uniwersalną metaforę egzystencjalnego kryzysu, redefiniującego m.in. nasze rozumienie cierpienia, wolności, młodości czy godności. Autorzy mierzą się z materią obozowych świadectw, poszukując równocześnie własnej tożsamości, wrażliwości i umiejętności przeżywania.

Artyści o spektaklu:

"Gramy ten materiał po raz pierwszy po rocznej przerwie. I bardzo, bardzo cieszymy się, że możemy go znów pokazać, bo widzimy w nim dużą wartość. Muzycznie będzie w kierunku ciemnych odmian trip-hopu i ambientu. Muzyka będzie miksowana z oryginalnymi nagraniami wypowiedzi tych, którzy przetrwali obozy. Do tego dołączymy dynamicznie rozwijające się wraz z obozową opowieścią wizualizacje, które będą zarazem jej ilustracją, jak i pełnoprawnym środkiem artystycznego wyrazu.

Po dwukrotnych pokazach w Domu Spotkań z Historią dostaliśmy sygnał, że to naprawdę mocny materiał. I bardzo ciekawi jesteśmy, jak po roku od premiery zostanie odebrany w Pikslu.

Po koncercie powiemy dwa słowa na temat tego, jak wpadliśmy na możliwość współpracy z DSH nad tym materiałem i nad ogółem naszych wrażeń z tej wielkiej i trudnej poznawczej przygody, jaką była praca na źródłowym, mówionym materiale i tak niesamowitej książce, jak "Ocaleni z Mauthausen". Mamy nadzieję, że wywiąże się dyskusja na temat artystycznych możliwości mówienia o doświadczeniach obozowych, naszej świadomości lub jej braku, jeśli chodzi o historię innych obozowych miejsc niż Oświęcim. Może w ogóle o tym, czy świadomości tamtych wydarzeń nie zatracamy?

Serdecznie zapraszamy. Będzie czego słuchać, co oglądać i o czym myśleć i rozmawiać..."


-------------------------------------------------------
Film "Chrzest"

Reżyseria: Marcin Wrona, Produkcja ODEON 2010

PIKSEL, ul.Noakowskiego 12m.43, Warszawa
24.05.2011 (wtorek), godz. 20.00
wstęp: 5 PLN

Film uznany za jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat, zbierając świetne recenzje zarówno od widzów, jak i krytyków.

GRAND PRIX NA FESTIWALU W PRADZE

ZWYCIĘSTWO NA 35. FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDYNI!!!

ORŁY 2011 DLA ADAMA WORONOWICZA

GRAND PRIX NA FESTIWALU W MONS

NAGRODA NA FESTIWALU FILMOWYM W REYKJAVIKU

W programie: spotkanie z autorką scenografii Dorotą Łacek Gorczycą i całym pionem scenografii oraz pokaz dokumentu z realizacji filmu - "making off".